Autobusová doprava Zoo Zlín

Autobusem do Zoo Zlín

Autobusová doprava Praha - Zlínská ZOO láká na skutečně exotický zážitek. Jako jediná zoologická zahrada ve střední Evropě svým návštěvníkům umožňuje krmit ráje. Pavilon Zátoka Rejnok byl otevřen v roce 2014, kdy do moravské ZOO přivezli 2 samců a 18 samic rejnoků druhu Siba Ománský. Tento druh rejnoků má své přirozené prostředí v severozápadní části Indického oceánu, Arabském moři a Ománský záliv. Pavilon je unikátní také pro technologické provedení, jelikož Siba Ománský přežije jen ve slané vodě, na co bylo třeba zajistit velmi náročnou chemickou přípravu.

Autobusová doprava Praha - výlet

Díky dlouhým ocasem ráje vzbuzují respekt, ale ve skutečnosti jsou tyto paryby velmi mírumilovné. Ráje v ZOO Zlín mají délku kolem 130 centimetrů, tedy jsou to Liliputi ve srovnání s jinými druhy. Co však zajímá návštěvníky nejvíce je samotné krmení. Siba Ománský nemá zuby. Nehrozí vám nebezpečí! Paryby potravu nasaje do ústní dutiny, v níž má jen dásňového lišty. K nim se však vaše prsty nedostanou ani kdybyste se snažili.
Autobusová doprava Praha – Zoo
Krmivo se prodává přímo v pavilonu za 30 Českých korun a sestává z krevet, mušlí nebo olihní. Jednotlivé kousky chytíte mezi prsty dlaní nahoru, ruku ponoříte do vody a zbytek už je na rajách. Ty si na návštěvníky velmi dobře zvykli.
Autobsová doprava Praha - levně
Druhá nejoblíbenější ZOO v České republice se nachází v areálu Lešneského zámku a svou historii datuje od roku 1920. V devadesátých letech 20. století se začala budovat myšlenka rozložení expozic podle kontinentů. Této ideji se ZOO drží dodnes. Může se vám proto stát, že ve více výběhů budete vidět tytéž zvířata. Vždy však půjde o jiný druh.